НОВИНИ

Більшість підприємств не збираються скорочувати кількість працівників - НБУ

Нацбанк зафіксував падіння кількості нових вакансій на ринку праці.

Близько 77% опитаних підприємств не очікують змін у кількості працівників навіть у зв'язку із запровадженням карантинних заходів. Про це 6 квітня повідомляють у дослідженні, яке провів Національний банк України.

 

 Зазначають, що опитування проводили серед 102 українських компаній протягом 30 березня - 1 квітня 2020 року.

 

У дослідженні йдеться про те,  що зменшилась частка тих роботодавців, які очікують на зменшення кількості своїх працівників наступного місяця.

 

"Серед тих, хто очікував зниження кількості працівників - підприємства-імпортери та торгівлі", - зазначили у НБУ.

 

Також додають, що за 2 тижні карантину Нацбанку зафіксували падіння на 34% кількості нових вакансій на ринку праці.

 

Нагадаємо, що в Україні станом на 9:00 6 квітня зафіксовано 1319 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. 

 

Як зазначалося, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.