НОВИНИ

Помер екс-міністр освіти Іван Вакарчук

За словами Садового, похорон відбудеться камерно на Личаківському цвинтарі.

Помер екс-міністр освіти, колишній ректор Львівського університету і батько політика Святослава Вакарчука Іван Вакарчук. Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook Святослава Вакарчука.

 

Також про смерть Івана Вакарчука спочатку повідомив історик і ексдиректор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

 

"Від нас пішов професор Іван Вакарчук. Велика людина, той хто умів змінювати життя на краще. Для мене улюблений ректор Alma mater, міністр освіти з яким мав честь співпрацювати, змінюючи цю галузь... Він ввів зовнішнє незалежне оцінювання і зробив так, що з 2008 року майже по півмільйона українських дітей завершують школу із надією на чесний вступ, і ця надія не виправдалася. Він поставив безкомпромісно питання якості освіти в нашій вищій школі, почав підіймати престиж природного, математичної та фізичної освіти в школі", - написав В'ятрович у Facebook.

 

Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що на прохання родини похорон Івана Вакарчука відбудуться камерно. Поховають на Личаківському цвинтарі.

 

У грудні 2007 року Вакарчук був обраний на посаду міністра освіти та науки України в коаліційному уряді Юлії Тимошенко за квотою блоку Наша Україна - Народна самооборона (НУНС). Втратив посаду у зв'язку з відставкою Кабміну після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича.

 

З 2010 по 2013 рік був ректором Львівського університету.

 

Він також нагороджений грамотами президії АН УРСР, почесною відзнакою президента України. Відмінник народної освіти УРСР. Лауреат державної премії України в галузі науки та техніки. Кавалер державного ордена Італійської Республіки "Зірка італійської солідарності".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.