НОВИНИ

Юрист пояснив, чи потрібно буде носити маску на вулиці

Звичайні вулиці та тротуари, призначені для проходу людей, не можуть бути громадським місцем.

Носіння маски на вулиці не може бути обов'язковим, оскільки вулиці не є громадським місцем. Про це в ефірі Громадського телебачення заявив радник з питань правової політики, адвокат Максим Костецький.

 

"Вулиця не є громадським місцем, і не слухайте жодного правоохоронця, який буде намагатися вам довести протилежне", — сказав він.

 

Більш того, як зазначає юрист, в українському законодавстві немає однозначного визначення поняття громадське місце. Воно прописане тільки в антитютюновому законодавстві, де вказані громадські місця, в яких не можна палити.

 

"Це будівлі, частини будівель, до яких відкритий доступ громадян або ж відкриті території, де відбуваються скупчення людей, як парки, сквери, зупинки громадського транспорту. Тобто, якщо ви перебуваєте в місці, де можуть відбуватися якісь активності, то скоріше за все це громадське місце", — пояснив Костецький.

 

Водночас звичайні вулиці та тротуари, призначені для проходу людей, не можуть бути громадським місцем.

 

"В такому випадку ми не можемо говорити про зобов’язання носити маску, просто перебуваючи на вулиці. Водночас медики не рекомендують знімати або торкатися маски під час перебування на вулиці, на повітрі", — зауважив юрист.

 

Також він зазначив, що норма про заборону відвідування парків "дуже дискусійна".

 

"Я б рекомендував зі своєї практичної точки зору, особливо те, що стосується бігунів, велосипедистів, людей, які проходять крізь парки до магазинів, у вас потрібен бути прямий чіткий умисел на те, що ви здійснюєте якусь дію, яка не направлена саме на відвідування парку", — уточнив Костецький.

 

Окремо юрист підкреслив, що ніхто не забороняв пробіжки або використання велосипедів, тому цим можна займатися. Водночас якщо ваш шлях пролягає через громадське місце, то треба надіти маску.  

 

Нагадаємо, уряд озвучив нові обмежувальні заходи у зв’язку з COVID-19. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.