НОВИНИ

Карантин. Уряд оприлюднив список нових обмежень

Заходи пов'язані з пандемією COVID-19.

Уряд озвучив нові обмежувальні заходи у зв’язку з COVID-19. Про це йдеться у Telegram прем’єра Дениса Шмигаля у п’ятницю, 3 квітня.

 

Зокрема, заборонено:

 

  • З 6 квітня – перебування в громадських місцях без маски, респіратора;
  • Відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
  • Самовільно залишати місця обсервації (ізоляції);
  • Перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу;
  • З 6 квітня – переміщення групою більш ніж дві особи (крім випадків службової необхідності та  супроводження дітей);
  • Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон (крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності);
  • Перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років без супроводу батьків;
  • Відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соціальні послуги.

 

 

Зазначимо: також урядом вводиться обов’язкова обсервація всіх без винятку осіб, що прибувають в Україну – терміном на 14 днів (крім дипломатів, членів міжнародних організацій, водіїв вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних та морських суден, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворим).

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.

 

Станом на 10:00 3 квітня в Україні зафіксовано 942 лабораторно підтверджені випадки COVID-19. У світі кількість заражень перевищила мільйон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.