НОВИНИ

Любомир Шавалюк: Нинішня криза — безпрецедентне хитросплетіння кількох причин

У світі не існує готових рецептів для подолання таких викликів, доводиться імпровізувати. За таких обставин швидкість ухвалення рішень стає визначальною.

Нинішня світова криза — безпрецедентне хитросплетіння біологічних (коронавірус), інформаційних (паніка в соціальних мережах), економічних (початок нового циклу Кондратьєва), технологічних (зміна базових джерел енергії) та фінансових (перегрів глобальних ринків) причин. Про це пише економічний експерт Тижня Любомир Шавалюк.

 

Він зауважує, що у світі не існує готових рецептів для подолання таких викликів. Державам доводиться імпровізувати. За таких обставин швидкість ухвалення рішень стає визначальною. Бо від неї залежить якщо не життєздатність держави, то принаймні скільки часу вона перебуватиме в кризі та як далеко буде відкинута нею назад в економічному розвитку.

 

«Кожна держава реагує на нинішню кризу по-різному. Хтось робить наголос на охороні здоров’я, дехто акцентує на підтримці економіки, інші комбінують. Але в кожному разі швидкість реакції на загрози значною мірою визначає успіх у їх подоланні. Здатність імпровізувати в критичний момент, швидко мобілізувати ресурси та блискавично їх використати для усунення ризиків — ось сучасні властивості сильної держави. Їх наявність чи відсутність поглиблюватиме соціально-економічну нерівність між країнами вже в найближчі квартали. А в перспективі кількох десятиліть ці властивості можуть ще не раз стати в пригоді. Тоді в підсумку, можливо, процес подолання нинішньої кризи перетвориться для держав на генеральне тренування перед тривалим забігом на виживання», — пише експерт.

 

У цьому контексті, за словами Шавалюка, ситуація в Україні далека від ідеалу.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.