НОВИНИ

"Посягання на права та свободи людини". 13 країн ЄС опублікували спільну заяву

Країни ЄС стурбовані ризиками для верховенства закону, які можуть виникнути під приводом боротьби з пандемією коронавірусу

Німеччина і ще 12 країн-членів ЄС оприлюднили заяву, в якій стурбовані посяганням на основні права і свободи людини під приводом боротьби з пандемією коронавірусу. Про це повідомляє DW.

 

Зазнається, що країни стурбовані ризиками для верховенства закону, які можуть виникнути в результаті "певних надзвичайних заходів".

 

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.