НОВИНИ

Білорусь на піку захворюваності коронавірусом — Лукашенка

За його словами, найважча проблема Білорусі сьогодні - це ситуація з економікою, яка страждає через спалах Covid-19 у світі.

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка заявив, що найважча проблема його країни зараз - це ситуація з економікою, яка страждає через спалах коронавірусу у світі. Про це повідомляє видання "БЕЛТА".

 

Лукашенко зазначив, що захворюваність перебуває на піку.

 

"Як завжди, кожну весну настає пік захворюваності і потім йде падіння. Я вже молю Бога, щоб до Великодня цей пік пішов вниз", - зазначив він.

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.