НОВИНИ

В ОБСЄ підвели підсумки переговорів контактної групи по Донбасу

Грау розповіла, що сторони також обговорювали визначення додаткових ділянок розведення сил і засобів. За її словами, "для вирішення цього питання ще знадобляться додаткові зусилля".

ОБСЄ на черговому засіданні контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі закликала сторони ввести глобальне перемир'я в зв'язку з пандемією коронавірусу, зупинити бойові дії і ввести режим припинення вогню. Про це заявила спеціальний представник чинного голови ОБСЄ в Україні та в ТКГ посол Хайді Грау після чергової зустрічі контактної групи і її робочих підгруп, повідомляє прес-служба ОБСЄ.

 

Грау зазначила, що вільний перетин лінії зіткнення є важливим для діяльності міжнародних гуманітарних організацій, зокрема Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

 

Посол також звернулася до сторін із закликом "зробити все необхідне, щоб заходи боротьби з коронавірусом не стали додатковою перешкодою для повного і вільного доступу СММ по всій території України відповідно до її мандату".

 

Вона розповіла, що сторони також обговорювали визначення додаткових ділянок розведення сил і засобів. За її словами, "для вирішення цього питання ще знадобляться додаткові зусилля".

 

Представниця ОБСЄ в Україні додала, що під час обговорення протимінної діяльності учасники робочої групи зійшлися на думці про її необхідність, підкреслюючи при цьому особливу важливість розмінування цивільних об'єктів і їхніх околиць. Гуманітарна робоча група розглядала питання відкриття нових пунктів пропуску через лінію зіткнення в Луганській області. Також обговорювалася підготовка до наступного обміну утримуваними.

 

Сторони також обговорили питання водопостачання через лінію зіткнення в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також було порушено тему виплати пенсій.

 

 

"Політична робоча група обговорювала питання, пов'язані з особливим статусом ОРДО і ОРЛО, як передбачено Мінськими угодами. Учасники також взяли до відома факт обговорення проекту Консультативної ради в "нормандському форматі", - додала Грау.

 

Нагадаємо,  заступник глави місії США при ОБСЄ Гаррі Кеміан під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні заявив, що Росія не виконала жодного зобов'язання щодо покращення безпекової ситуації на Донбасі, тоді як Україна виконала низку кроків для імплементації Мінських домовленостей. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.