НОВИНИ

Криклій пояснив, що передбачає режим надзвичайної ситуації

Під час надзвичайної ситуації служби цивільного захисту працюватимуть посилено, у спеціальному режимі.

Режим надзвичайної ситуації не передбачає втручання держави в управління приватними компаніями чи обмеження прав і свобод українців. Про це написав у Telegram-каналі міністр інфраструктури Владислав Криклій. 

 

Він зазначив, що надзвичайну ситуацію запроваджують для того, щоб посилити координацію всіх служб, задіяних для протидії поширення коронавірусу.

 

"Також це допомагає закріпити кроки, які будуть здійснюватися на регулярній основі, щоб протидіяти поширенню хвороби. Наприклад, це – посилення охорони громадського порядку, інформування громадян, дезінфекція об’єктів та територій, санітарно-гігієнічні протиепідемічні заходи. Це допоможе більш чітко координувати дії центральної та місцевої влади", - додав Криклій. 

 

Під час надзвичайної ситуації  служби цивільного захисту працюватимуть посилено, у спеціальному режимі.

 

Як повідомлялося, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення.

 

25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.