НОВИНИ

Польща заборонила в’їзд іноземців до 13 квітня

Деякі обмеження запроваджуються і щодо поляків.

У зв’язку з пандемією Covid-19 Польща продовжила заборону на в’їзд до країни іноземців до 13 квітня. Про це під час прес-конференції в середу, 25 березня, у Варшаві розповів очільник МВС Польщі Маріуш Камінський, передає «Укрінформ».

 

«Ми запровадили закриття кордонів нашої країни у зв’язку з розповсюдженням епідемії в Європі і у світі з 15 березня на 10 днів. Згідно з нормами міжнародного права, це рішення продовжено на 20 днів, тому кодони нашої країни залишатимуться закритими до 13 квітня»,- сказав Камінський, додавши, що закриття кордонів не розповсюджується на рух товарів через польський кордон.

 

Також, за його словами, запроваджуються певні обмеження для поляків, які регулярно перетинають кордон, працюючи за кордоном. Зокрема з п’ятниці, 27 березня, такі особи після кожного перетину кордону мають проходити 14-денний карантин. Камінський додав, що, можливо, такі особи приймуть рішення залишитися по один з боків кордону і часто не перетинати кордон.

 

Камінський зауважив, що в польському суспільстві зберігається дуже високий рівень суспільної свідомості: польська поліція за минулу добу перевірила дотримання режиму карантину у понад 100 тис. людей і виявила лише 380 випадків його порушення. За його словами, близько 190 осіб, які перебувають на карантині, попросили у поліцейських допомоги щодо купівлі продуктів чи ліків й отримали необхідну допомогу.

 

Як повідомлялося, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.