НОВИНИ

Синод ПЦУ дозволив проводити богослужіння без мирян

Під час проведення таких богослужінь миряни повинні долучатися до спільної молитви, використовуючи можливості віддаленого зв’язку

Священний синод Православної Церкви України дозволяє проведення богослужінь у храмах лише священнослужителями та церковнослужителями і співаками. Про це повідомляє сайт ПЦУ.

 

 "Пункт 3 "Практичних настанов для єпископату, духовенства і вірних у зв’язку з оголошеною пандемією особливо небезпечної коронавірусної хвороби (COVID-19)" (затверджених Священним синодом 17 березня 2020 р.) дозволяє проведення богослужінь у храмах самими лише священнослужителями та церковнослужителями і співаками, без особистої присутності мирян" - йдеться в повідомленні.

 

Також зазначається, що під час проведення таких богослужінь миряни повинні долучатися до спільної молитви, використовуючи можливості віддаленого зв’язку. Таке рішення Синод під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія ухвалив під час телеконференції 24 березня.

 

Крім того, Церква наполягатиме перед органами держвлади не закривати храми під час карантину.

 

Нагадаємо, Вселенський патріархат наказав церквам припинити проводити служби і обряди до кінця березня задля у відповідь на поширення коронавірусу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.