НОВИНИ

Коронавірус. ЄС на місяць обмежив в’їзд

Вірус поширюється, тому що люди переміщують його під час подорожей та особистих контактів.

Євросоюз щонайменше на місяць обмежив в’їзд, щоб запобігти поширенню коронавірусу. Про це йдеться в повідомленні Європейської служби зовнішніх справ у Twitter у вівторок, 24 березня.

 

«ЄС вирішив тимчасово обмежити всі несуттєві поїздки до ЄС, щоб стримувати поширення коронавірусу», - йдеться в повідомленні.

 

Як повідомив високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель, Європейська рада «затвердила пропозиції Єврокомісії про те, що в'їзд в ЄС має бути обмежений на 30 днів або довше, щоб запобігти поширенню вірусу. Він поширюється, тому що люди переміщують його під час подорожей та особистих контактів. Заборонено в’їзд на європейську територію в разі, якщо це не «основна» подорож неєвропейського громадянина».

 

 

Нагадаємо, що Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.