НОВИНИ

Коронавірус. Усі громадяни України, які планують повернутися з-за кордону, будуть проходити тести - МЗС

Це аргументують тим, що хочуть уникнути додаткових джерел вірусу.

Незабаром всі громадяни України, які планують потрапити на територію України з-за кордону, повинні будуть проходити тести на виявлення Covid-19. Про це 23 березня на брифінгу повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

 

"Вже незабаром в’їзд громадян на територію України буде прив’язаний до проходження ними тесту на захворювання. Ми, з одного боку, маємо допомагати українським громадянам, але з іншого боку, ми не можемо допустити, лавиноподібного потрапляння на нашу територію додаткових джерел вірусу", - сказав Кулеба.

 

Міністр також звернувся до співгромадян, які негативно реагують на повернення наших співвітчизників з-за кордону через загрозу поширення коронавірусу, зазначивши, що ці люди так само мають право бути вдома і що це їм гарантує Конституція України.

 

Він зазначив, що зараз Мінінфраструктури разом із МОЗ мають спільно забезпечити належний контроль по прибуттю цих громадян на територію України.

 

Нагадаємо, що Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

Станом на 22:30 22 березня в Україні зафіксовано 73 випадки Covid-19, з них три – летальні.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.