НОВИНИ

За два дні бойовики не дозволили проїзд жодному патрулю СММ ОБСЄ

Члени збройних формувань пояснюють заборони «карантином» та «розпорядженнями керівництва».

21-22 березня члени збройних формувань на блокпостах у Донецькій області не пропустили до непідконтрольних урядові районів жодного патруля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, що прямували з підконтрольних урядові районів. Про це повідомляється у звіті, оприлюдненому на сайті ОБСЄ в неділю, 22 березня.

 

Як повідомляється, 21 березня на блокпості поблизу Оленівки (непідконтрольна урядові) неозброєний член збройних формувань заборонив патрулю СММ проїзд, пояснивши це «розпорядженнями від керівництва збройних формувань».

 

Того ж ранку на блокпості біля н. п. Верхньошироківське (кол. Октябр; непідконтрольний урядові) озброєний член ЗФ заборонив проїзд іншому патрулю Місії, пояснивши це тим, що «пункт пропуску закритий».

 

Уранці 22 березня на тому ж блокпості західніше Верхньошироківського озброєний член ЗФ знову заборонив ще одному патрулю СММ проїзд - за його твердженнями, через «карантин».

 

Зазначимо: згідно зі звітом волонтерів InformNapalm, СММ ОБСЄ повноцінно моніторить безпекову ситуацію виключно на підконтрольній українським військам території, натомість російські окупаційні війська та підпорядковані їм збройні формування періодично не пропускають СММ ОБСЄ на певні ділянки. Це є одним із факторів, який створює дисбаланс у звітах Місії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.