НОВИНИ

Усі смерті від пневмонії перевірять на коронавірус — МОЗ

Відберуть зразки для проведення дослідження на наявність коронавірусної хвороби.

Міністерство охорони здоров’я перевірить на Covid-19 всі смерті від пневмонії. Про це 23 березня на брифінгу заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

 

"Ми будемо відслідковувати всі випадки пневмонії для того, щоб не пропустити або мати реальну картину нашої системи. Ми будемо мати ретроспективний аналіз всіх випадків, щоб розуміти як система охорони здоров’я спрацювала", - сказав Ляшко.

 

Ляшко зазначив, що надав завдання підготувати наказ Міністерства охорони здоров'я про всі випадки діагнозу "пневмонія", щоб були відібрані зразки для проведення дослідження на наявність коронавірусної хвороби.

 

Нагадаємо, що Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

Станом на 22:30 22 березня в Україні зафіксовано 73 випадки Covid-19, з них три – летальні.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.