НОВИНИ

Рік до Євро-2012: готовність Львова близько 60%

Готовність нового футбольного стадіону у Львові, який будують до чемпіонату Європи з футболу 2012 року, складає 64%, повідомив гендиректор ДП «Дирекція з будівництва об'єктів до Євро-2012 у Львові» Володимир Шадрин.

За словами директора з експлуатації Віталія Сулими, до кінця літа усі роботи з підготовки покриття будуть завершені – і монтаж конструкції, і активні ділянки роботи – оздоблювальні роботи в адміністративному 5-поверховому корпусі, а також газонні роботи.

Металевий скелет даху вже майже готовий, робітники з осені вже встановлюють 40 прозорих листів, з яких складеться покрівля вагою в 2,5 тисячі тонн. Каркас адмінкорпусу вже добудували і монтують майбутній медіа-центр з конференц-залом на 340 місць. 

Мер Львова Андрій Садовий нещодавно заявив, що назва стадіону може залишитись «Львів Арена»: «На сьогоднішній день робоча назва – «Львів-арена», хоча ідеї є і ми їх обговорюємо. Багато компаній хочуть купити право дати стадіону своє ім’я, але зрозумійте, тут і політичне питання. На чемпіонаті Європи назва повинна містити назву міста».

Арена розташована за 10 км від центру міста, неподалік об’їзної дороги, тож до неї можна дістатись за 20-30 хвилин від фан-зони чи аеропорту.

Відповідно до постанови уряду від 21 березня, вартість будівництва стадіону складе 1,775 млрд гривень. У свою чергу директор компанії-генпідрядника «Київальткомбуд» Василь Огородник заявив, що після корекції кошторису вартість стадіону становитиме 2,4 мільярда грн.

Разом з тим, аеропорт у Львові готовий на 60%, повідомили у дирекції з будівництва об’єктів Євро-2012 у Львові. Готовий і повністю засклений корпус сьогодні начиняють інженерними системами, проводяться оздоблювальні роботи всередині, монтується система багажного відділення. На 70% виконані роботи зі встановлення вентиляційного обладнання. Наприкінці липня планується завезти аеромости. У серпні цього року почнуть монтувати галереї. 

Також проводиться оновлення злітно-посадкової смуги, після реконструкції якої Львів вперше зможе приймати трансатлантичні літаки – з Америки і Китаю. 

Аеровокзал вже має програму розвитку на наступні 15-20 років. Після здачі в експлуатацію він зможе приймати близько 2 тисяч пасажирів на годину, включаючи міжнародні і внутрішні рейси.

Кабінет Міністрів збільшив вартість реконструкції аеродрому міжнародного аеропорту "Львів" до 2,2 млрд гривень, У той час, як початкова вартість будівництво стадіону складала 690 млн. грн.

Водночас дороги У Львові та області ще не готові до чемпіонату - більшість проектів заплановано на 2011 рік. 100 млн євро виділено на ремонт міських доріг, на яких перестилають австрійську бруківку. Водночас ведуться роботи на міжміських шляхах. Як повідомив губернатор Львівщини Михайло Цимбалюк, капітальну ділянку Львів-Краковець та Львів-Трускавець, здадуть до кінця року.  Складніша ділянка Львів-Шегині, де буде проведено лише ямковий ремонт. На ці капітальні роботи вже спрямовано 70 млн гривень, які має вистачити на сполучення Львів – Стрий – Дрогобич, Борислав – Східниця.

За планами організаторів, більшість вболівальників приймаючого міста Львів планують розмістити саме на території курорту в Трускавці.

У Львові проблем з підготовкою готелів немає. Зокрема, це стосується тих закладів, що приймають офіційних гостей Євро-2012. У Львові до прийому гостей готові 2896 номерів готелів, що становить 114% від потреби.

Компанія TUI Travel, офіційний туроператор УЄФА, станом на 23 травня цього року законтрактувала в Україні 14287 готельних номерів для розміщення у них офіційних гостей Євро-2012. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.