НОВИНИ

Через коронавірус в Україні запустили волонтерську платформу "Солідарність". Як допомогти

Ініціатива спрямована на взаємодопомогу українців через епідемію коронавірусу.

В Україні запустили волонтерську платформу "Солідарність". Вона спрямована на взаємодопомогу українців через епідемію коронавірусу. 

 

 

Оскільки коронавірус найбільш небезпечний для літніх людей, їм рекомендують залишатися вдома та мінімізувати контакти. Якщо їм потрібна допомога в тому, щоб купити ліки або продукти, вони можуть заповнити форму або зателефонувати за телефоном:  0-800-501-002. Звернутися по допомогу можуть також люди, які хворіють.

 

Для тих, хто хоче стати волонтером та допомогти, також є реєстраційна форма

 

Наразі на сайті зареєструвалася вже понад тисяча волонтерів, найбільше - у Києві, Одеській та Київській областях. 

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

Станом на 20 березня в Україні зареєстровано 26 випадків зараження (найбільше на Буковині), з них три – летальні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.