НОВИНИ

В Україні зафіксовано 26 випадків COVID-19, надійшло 316 підозр - МОЗ

За 19 березня до Центру громадського здоров’я надійшло 56 підозр на коронавірус.

В МОЗ України з початку року надійшло 316 повідомлень про підозру на коронавірус, з них підтвердили 26 випадків зараження. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.Крім того, зазначається, що за 19 березня до Центру громадського здоров’я надійшло 56 підозр на коронавірус."Упродовж 19 березня до Центру громадського здоров’я надійшло 56 підозр на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 316 повідомлень про підозру на COVID-19", - йдеться у повідомленні.

 Також в Україні на коронавірус заразились вже 26 людей:

- Чернівецька область - 15 випадків (1 летальний),

- Житомирська область - 2 випадки (1 летальний),

- Київська область - 2 випадки,

- Донецька область - 1 випадок,

- Дніпропетровська область - 2 випадки,

- Івано-Франківська область - 1 випадок (летальний),

м. Київ - 3 випадки.

 

За словами заступника міністра охорони здоров’я, головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, нові випадки зараження коронавірусом, зареєстровані 19 березня, є першими випадками зараження всередині країни. 

 

Також сьогодні зростає кількість підозр на коронавірус, лабораторії отримують все більше нових зразків на дослідження.

 

Нагадаємо, що Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.