НОВИНИ

За минулу добу в Україну прибули більше 19 тисяч громадян

Із України виїхали близько чотирьох тисяч іноземців.

У середу, 18 березня, в Україну прибули понад 19 тисяч громадян України, а 40 іноземцям відмовили у в'їзді. Про це 19 березня повідомив спікер Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

 

"У більшості випадків, звісно, рух ішов на в'їзд в Україну наших громадян. Іноземців загалом під час пропускних операцій було оформлено 4 тис. 300 осіб, більшість з яких - на виїзд за межі України", - зазначив Демченко.

 

Він розповів, що через державний кордон, лінію розмежування і адміністративну межу з Кримом в обох напрямках було трохи більше ніж 31 тисяч осіб, 27 тисячі з яких - це пропускні операції на державному кордоні. Триває зменшення пасажиропотоку.

 

Демченко додав, що починаючи з понеділка, 16 березня, понад 11,5 тис. українців, які прибули на кордон у пішому порядку, змогли потрапити в країну за допомогою автобусів, виділених місцевою владою. 

 

Він зазначив, що всі особи, які прямували на в'їзд в Україну, пройшли температурний скринінг. У середу в однієї людини було виявлено підвищену температуру. 

 

Спікер наголосив, що пасажиропотік знижується не лише на державному кордоні, а й на лінії розмежування і на кордоні з Кримом, зокрема, за останню добу лінію розмежування перетнули 3 тисячі 300 осіб, більшість з яких прямували в напрямку окупованій території, а межу з Кримом - 1 тисяча 100 осіб.

 

Нагадаємо, що станом на 18 березня до України планують повернутися 38 тисяч українців, що перебувають закордоном. Україна вже повернула більше 30 тисяч своїх громадян від початку карантину у зв'язку з коронавірусом. 

 

Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

В Україні офіційно зафіксовано 16 випадків Covid-19.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.