НОВИНИ

Коронавірус. У МОЗ озвучили умови продовження карантину

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

Карантин в Україні продовжать, якщо будуть зафіксовані додаткові випадки передачі коронавірусної інфекції від людини до людини. Про це розповів керівник Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я Ігор Кузін у Deutsche Welle у вівторок, 17 березня.

 

Відповідаючи на запитання, за яких умов карантин буде продовжений, Кузін сказав: «Наразі можемо сказати, що в Чернівецькій області є певний кластер - це такий аналог локального спалаху, який відбувається з передачі від людини до людини. Це підтверджено лабораторно. Тому якщо будуть додаткові випадки від людини до людини, то карантин продовжать. І, по-друге, ми маємо переконатись, що при обмеженні перетину державного кордону спрацювала система епідеміологічного нагляду».

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. В Україні зафіксовано щонайменше 7 випадків зараження, одна людина померла.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.