НОВИНИ

Полтава і Миколаїв посилюють обмеження через коронавірус

Міста запроваджують жорсткіші заходи безпеки.

Полтава і Миколаїв запроваджують жорсткіші заходи безпеки під час карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції. 

 

Згідно з рішенням Полтавської міськради, в місті з 17 березня закриваються всі торгово-розважальні центри, фітнес клуби та заклади громадського харчування.

 

У звичайному режимі працюватимуть продуктові магазини, аптеки, банки, пошта, заправки, авто та залізничні вокзали, лікарні та ОМС. 

 

У Миколаєві з вівторка призупиняють роботу  таких об’єктів з присутністю більше 10 осіб:

  • кінотеатрів, театрів, музеїв, галерей, бібліотек та інших культурних і розважальних закладів;
  • дитячих розважальних центрів та клубів, майданчиків, у тому числі спортивних, зоопарку;
  • фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів, спортивних майданчиків та стадіонів;
  • усіх магазинів, крім продуктових та аптек;
  • торговельно-розважальних центрів;
  • будівельних ринків та інших (крім продуктових);
  • ресторанів, закладів громадського харчування, серед іншого у готелях, барів, клубів, кафе, дискотек, пабів тощо;
  • інших закладів та установ (на розсуд та під особисту відповідальність керівника).

Зазначимо: також робота закладів громадського харчування та торговельних центрів з 17 березня буде обмежена в Києві. Крім того, всі заклади громадського харчування та непродуктові магазини закриваються в Одесі. Усі заклади торгівлі закриті у Львові.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. Станом на 16 березня в Україні зафіксовано 5 випадків зараження, одна людина померла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.