НОВИНИ

Коронавірус. В Ужгороді та Запоріжжі посилюють карантинні заходи

Зупиняється робота майже всіх закладів загального користування, крім продуктових та аптек.

Ужгород та Запоріжжя посилюють карантинні заходи через спалах коронавірусної інфекції – зупиняється робота майже всіх закладів загального користування, крім продуктових та аптек. Про це повідомили мери міст у Facebook у понеділок, 16 березня.

                                      

Зокрема, як повідомляється на сторінці мера Запоріжжя Володимира Буряка, тимчасово зупиняється робота об’єктів загального користування з присутністю більше 10 осіб:

 

  • усіх магазинів, окрім продуктових та аптек;
  • кінотеатрів, театрів, музеїв, галерей, бібліотек та інших культурних і розважальних закладів;
  • кафе, ресторанів, закладів громадського харчування;
  • дитячих розважальних центрів та клубів, майданчиків, зокрема спортивних;
  • фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів, спортивних майданчиків та стадіонів;
  • торговельно-розважальних центрів;
  • ринків.

 

Комунальний громадський транспорт працюватиме в штатному режимі.

 

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв написав у Facebook, що місто ухвалило рішення призупинити з 17 березня роботу практично всіх закладів, за винятком продуктових магазинів, аптек та автозаправок.

 

Зазначимо: також робота закладів громадського харчування та торговельних центрів з 17 березня буде обмежена в Києві. Крім того, всі заклади громадського харчування та непродуктові магазини закриваються в Одесі. Усі заклади торгівлі закриті у Львові.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. Станом на 16 березня в Україні зафіксовано 5 випадків зараження, одна людина померла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.