НОВИНИ

В Україні почала діяти заборона на в’їзд іноземців

Також тимчасово закрито близько сотні пунктів пропуску.

Від понеділка, 16 березня, тимчасово забороняється в’їзд в Україну для іноземців та осіб без громадянства, за винятком окремих категорій. З 00.00 до 8:00 понад півсотні іноземців в Україну не пропустили. Про це повідомляється на сайті Держприкордонслужби.

                                                                                                  

Також з 00.00 16 березня тимчасово закрито близько сотні пунктів пропуску. У майже півсотні пунктів пропуску тимчасово припинено пішохідне сполучення.

 

Зазначимо: заборона була введена урядом для запобігання поширення коронавірусу. Вона діятиме до 3 квітня.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

13 березня в Україні було зафіксовано першу смерть людини, інфікованої коронавірусом. Мова йде про 71-річну жінку з Житомирської області, яка була госпіталізована 12 березня.

 

Станом на 16 березня в Україні зафіксовано 5 випадків зараження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.