НОВИНИ

В Україні зафіксували першу смерть від коронавірусу – МОЗ

Мова йде про 71-річну жінку з Житомирської області.

У п’ятницю, 13 березня, в Україні зафіксовано першу смерть людини, інфікованої коронавірусом. Про це йдеться у Telegram-каналі «Коронавірус_інфо» Міністерства охорони здоров’я.

 

 

Мова йде про 71-річну жінку з Житомирської області, яка 12 березня була госпіталізована із зафіксованим лабораторно підтвердженим випадком COVID-19.

 

Під наглядом лікарів перебувають близькі родичі, з якими вона проживала, та особи, з якими вона контактувала.

 

Зазначається: жінка перебувала в групі ризику. Згідно зі світовою тенденцією, старше покоління найбільш вразливе до інфікування.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

 

31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву - COVID-19.

 

МОЗ оприлюднило два мультфільми про коронавірус. Згодом Рада національної безпеки і оборони опублікувала відео з вісьмома правилами, яких слід дотримуватися для запобігання коронавірусу. Уряд створив інформаційну сторінку про Covid-19. 

 

Перший в Україні випадок інфікування Covid-19 зафіксували 3 березня в Чернівецькій області. 12 березня МОЗ підтвердило два нові випадки.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.