НОВИНИ

Суд визнав частково неконституційною судову реформу Зеленського

Конституції не відповідає ряд положень.

Конституційний суд 11 березня ухвалив рішення, яким визнав неконституційними ряд положень закону президента Володимира Зеленського про судову реформу. 

 

 

Зокрема, суд визнав, що Конституції не відповідають наступні положення:

  • Скорочення кількості суддів Верховного Суду до 100 осіб. Нагадаємо, цю норму закону критикували як громадські організації, так і міжнародні партнери та Венеційська комісія;
  • Утворення Етичної комісії при ВРП за участі міжнародних експертів, яка мала перевірити на недоброчесність членів ВРП та суддів ВС;
  • Скорочення кількості членів Вищої кваліфікаційної комісії до 12 осіб;
  • Зменшення суддівської винагороди суддів Верховного Суду з 75 до 55 неоподатковуваних мінімумів;
  • Норми, що стосуються прискорення дисциплінарного провадження щодо суддів.

 

Нагадаємо, 12 вересня парламент підтримав законопроект №1008 президента Володимира Зеленського. Жодна фракція, крім "Слуги народу", не голосувала за законопроект. Він скорочує склад Верховного Суду з 200 до 100 суддів, запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створює при Вищій раді правосуддя комісію доброчесності та етики, розширює список посад, на які поширюється люстрація.

 

Рада Європи висловила занепокоєння щодо відповідного законопроекту.

 

Верховний суд звернувся до Володимира Зеленського з проханням ветувати законопроект №1008 про діяльність органів суддівського врядування.

 

4 листопада Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування”. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.