НОВИНИ

Держдеп США оприлюднив доповідь про порушення прав людини в окупованому Криму

Мова йде, зокрема, про зникнення, тортури та дискримінацію.

Державний департамент США опублікував доповідь про права людини за 2019 рік. У ній наголошується, що РФ продовжує порушувати права людини в анексованому Криму. Документ оприлюднено на сайті Держдепу в середу, 11 березня.

 

Як повідомляється, мова йде про: зникнення; катування, включаючи каральне психіатричне ув'язнення; жорстоке поводження з ув’язненими, таке як вимагання зізнань; суворі тюремні умови та перевезення в'язнів до Росії; вибіркові арешт та затримання; політичне ув'язнення; повсюдне і довільне втручання в приватне життя; порушення свободи вираження поглядів, преси та Інтернету, включаючи насильство проти журналістів та блокування веб-сайтів; жорстоке і повсюдне придушення свободи зібрань та релігії; жорстке обмеження свободи асоціацій, зокрема заборона Меджлісу; значні обмеження свободи пересування; обмеження щодо політичної участі; системна корупція; насильство та системна дискримінація щодо кримських татар та етнічних українців.

 

Нагадаємо, 11 березня у Бахчисараї відбулися обшуки у щонайменше сімох кримських татар. Прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 162 ККУ.  Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест.

 

Нині відомо про незаконні затримання щонайменше чотирьох українців – Амета Сулейманова, Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова та Рустема Сейтмеметова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.