НОВИНИ

У Бахчисараї тривають обшуки в кримських татар

Мова йде про щонайменше сімох осіб.

У Бахчисараї анексованого Криму тривають обшуки у кримських татар. Про це повідомляється на сторінці «Кримської солідарності» у Facebook у середу, 11 березня.

 

Обшуки тривають серед таких людей:

 

  • Сейдамет Мустафаєв - стример «Кримської солідарності» (Бахчисарай, 7 мікройрайон, вул. Яшлик, 17)
  • Шукрі Сейтумеров (Бахчисарай, вул. Басенко)
  • Сейтумер Сейтумеров (Бахчисарай, вул. Басенко)
  • Рустем Сейтмеметов (Бахчисарай, вул. Роза Люксембург, 37)
  • Амет Сулейманов - активіст «Кримської солідарності» (Бахчисарай, старе місто, провулок Історичний, 3)
  • Айдер Сулейманов (Бахчисарайський район, с. Холмівка, вул. Миру, 1а).
  • Сейтумер Сейтумеров - екс-активіст «Кримської солідарності» (Бахчисарай, вул. Річна, 77).

 

У будинку Сейдамета Мустафаєва завершився обшук. Його самого не було, замість нього забрали його літнього батька - Енвера Мустафаєва. У Сейдамета рішенням суду конфісковано ноутбук. Як повідомляється, Сейдамет займається громадянською журналістикою в Криму.

 

Шукрі Сейтумеров - історик, старший науковий співробітник, екс-завідувач відділу охорони пам'яток Бахчисарайського історико-культурного музею-заповідника. Сейтумер Сейтумеров (син Шукрі Сейтумерова) – також історик. 

 

Амет Сулейманов 2017 року був затриманий за зйомку на телефон біля будинку іншого активіста «Кримської солідарності» Сейрана Салієва, де тривав обшук. Тоді Сулейманова оштрафували. Як повідомляється, Амета Сулейманова відвезли на обшук в магазин (він працює менеджером в магазині мобільного зв'язку), протокол обшуку він не підписав. У Амета та його брата - Айдера Сулейманова вилучили телефони, підкинули літературу: «підкинули 2 нові книги, акуратно загорнуті в обкладинки, на стіл, де діти робили шкільні уроки», - повідомила  дружина Амета. Як розповів правозахисник Назім Шейхмамбетов, «правоохоронці» провели слідчі дії за відсутності господарів будинку.

 

Як зазначається, колишній активіст «Кримської солідарності» Сейтумер Сейтумеров у 2018 році після обшуку у своєму будинку покинув Крим і переїхав до Києва. На момент обшуку в будинку була тільки його мати.

 

Нагадаємо, 10 лютого стало відомо, що Служба безпеки передала представникам кримських татар на затвердження списки на обмін полоненими з РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.