НОВИНИ

Російські спецслужби організували у Британії мережу агентів - The Guardian

Про це йдеться у доповіді про втручання РФ у британську політику.

Британські депутати заявили, що російські спецслужби організували у Великій Британії "мережу політиків і консультантів для просування своїх інтересів і переслідування ворогів Владіміра Путіна в Лондоні". Про це йдеться у доповіді про втручання РФ у британську політику, яку раніше заборонив публікувати прем'єр-міністр держави Боріс Джонсон, передає The Guardian.

 

У секретних доказах, представлених Комітету з питань розвідки та безпеки парламенту (ISC), активіст і фінансист Білл Браудер заявив, що Москва змогла "проникнути" у Велику Британію за допомогою добре оплачуваних британських посередників.

 

"Московський режим використовує цих професіоналів, щоб замаскувати свої "заплутані" державні та злочинні інтереси", - зазначив він. 

 

Браудер додав, що посередників закликають атакувати критиків президента РФ, "посилювати російську пропаганду та дезінформацію" та "сприяти та приховувати масштабні операції з відмивання грошей".

 

Нагадаємо, документ повинні були оприлюднити 4 листопада, але його заблокували. Екс-кандидатка на посаду президента США Гілларі Клінтон розкритикувала британський уряд за те, що він не планує опублікувати звіт про втручання Росії в британську політику перед достроковими виборами в країні. 

 

Джонсон заявив, що публікувати звіт про втручання Росії у британську політику до 12 грудня немає потреби, оскільки доказів спроб втручання РФ у британські вибори немає.

 

Після виборів, 16 грудня, Джонсон дозволив парламентському комітету з питань розвідки та безпеки оприлюднити звіт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.