НОВИНИ

Київ вводить додаткові заходи для захисту від коронавірусу

У місті визначені сім медзакладів, що відповідно оснащені і мають кваліфікованих інфекціоністів.

У Києві вводять додаткові заходи для запобігання коронавірусу. Відповідне рішення ухвалили в Київській міськдержадміністрації, повідомляється на сайті відомства у п’ятницю, 6 березня.

 

Як зазначається, у місті визначені сім медзакладів, що відповідно оснащені і мають кваліфікованих інфекціоністів.

 

Департамент охорони здоров’я має забезпечити в лікарнях окремий прийом пацієнтів із ознаками гострих респіраторних вірусних інфекцій, пневмонії; відбір біологічного матеріалу від хворих із респіраторною симптоматикою.

 

Фахівців бригад швидкої медичної допомоги, закладів охорони здоров’я, які надають амбулаторну та стаціонарну допомогу хворим, мають забезпечити пульс-ексиметрами, апаратами для неінвазивної вентиляції легень.

 

Департаменту охорони здоров’я та КП «Фармація» доручено забезпечити лікарні незнижувальним запасом противірусних препаратів, зокрема рекомендованих для лікування коронавірусу. Аптечну мережу – достатньою кількістю противірусних, лікувальних і вітамінних препаратів, засобів неспецифічної профілактики грипу і гострих респіраторних захворювань, засобів індивідуального захисту.

 

Департамент транспортної інфраструктури, КП «Київський метрополітен», КП «Київпастранс» мають посилити дезінфекцію та забезпечити працівників засобами особистої гігієни, індивідуального захисту та щоденно контролювати стан їхнього здоров’я.

 

Керівники установ, підприємств, організацій мають посилити дезінфекцію у місцях масового перебування людей.

 

У навчальних закладах мають обмежити проведення культурно-масових заходів в закритих приміщеннях закладів та гуртожитків, проводити вологі прибирання, забезпечити дотримання норми температури повітря, проводити часте провітрювання.

 

Зазначимо: 5 березня у МОЗ повідомили, що через можливе поширення коронавірусу заборонять масові заходи та тимчасово закриватимуться школи.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

 

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву - COVID-19.

 

Міністерство закордонних справ рекомендувало українцям тимчасово утриматися від поїздок до північних провінцій Італії, де зафіксували спалах коронавірусної інфекції.

 

24 лютого у МОЗУ повідомили, що розповсюдження коронавірусу йде на спад. 

 

Також МОЗУ оприлюднило два мультфільми про коронавірус. Згодом Рада національної безпеки і оборони опублікувала відео з вісьмома правилами, яких слід дотримуватися для запобігання коронавірусу. Уряд створив інформаційну сторінку про Covid-19. 

 

Перший в Україні випадок інфікування Covid-19 зафіксували 3 березня в Чернівецькій області. Мова йде про чоловіка, який нещодавно повернувся з Італії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.