НОВИНИ

В МЗС різко засудили візит делегації з Італії до Криму

Поїздка є відвертим порушенням законодавства України і норм міжнародного права та такою, що підриває суверенітет і територіальну цілісність України.

МЗС України рішуче засуджує поїздку делегації муніципалітетів Сицилії до тимчасово окупованої Російською Федерацією Автономної Республіки Крим. Про це йдеться повідомленні речниці МЗС України.

 

В МЗС заначили, що поїздка є відвертим порушенням законодавства України і норм міжнародного права та такою, що підриває суверенітет і територіальну цілісність України.

 

Відвідання ТОТ АР Крим сицилійською делегацією спрямоване на догоду Росії-агресору у її протиправних діях та не відповідає політиці невизнання Європейського Союзу, співзасновником якого є Італія. На підтвердження цього сьогодні 4 березня Комітет постійних представників ЄС погодив проект рішення про продовження індивідуальних санкцій проти осіб, причетних до порушення територіальної цілісності та суверенітету України.

 

"Що стосується окремо позиції Італії, то під час нещодавнього візиту Президента України Володимира Зеленського до Рима італійські лідери вкотре на найвищому рівні підтвердили підтримку суверенітету і територіальної цілісності України." - наголосила речниця.

 

"Звертаємо увагу на необхідність дотримання усіма іноземними громадянами чинного Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. Вкотре наголошуємо на неминучій правовій відповідальності за його порушення. Підкреслюємо: будь-які контакти чи співпраця з російською окупаційною адміністрацією в Криму не визнаються міжнародною спільнотою і відтак не мають юридичної сили." - йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, що 4 лютого очільник  чеського Міністерства закордонних справ заявив, що Чехія ніколи не визнає анексії Криму. Прага переконана, що санкції щодо Росії можуть бути скасовані лише за умови, що вона змінить свою поведінку. Чеський міністр не погоджується з тим, що кримське питання значною мірою «пішло» з порядку денного міжнародної політики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.