НОВИНИ

Коронавірус на лайнері. Чотирьох громадян України госпіталізовано

Інші громадяни України продовжують перебувати на борту лайнера Diamond Princess.
Вже чотирьох громадян України - членів екіпажу круїзного лайнера Diamond Princess госпіталізовано із коронавірусною інфекцією до лікарень Токіо. Стан їхнього здоров'я задовільний. Про це повідомили у прессслужбі Міністерства закордонних справ України.
 

"Станом на 26.02.2020 загалом 4 громадян України, в яких діагностовано наявність вірусу Covid-19, було госпіталізовано до медичних закладів м. Токіо. Наразі стан наших співвітчизників задовільний. Консулом підтримується зв'язок з госпіталізованими українцями", - йдеться в повідомленні.

 

Інші громадяни України продовжують перебувати на борту лайнера Diamond Princess, поінформували в МЗС.

 

За інформацією посольства України в Японії, з метою прийняття рішення про можливість залишення членами екіпажу лайнера місцевими медиками проведено необхідні тести, результати яких наразі ще не відомі. "Наші співвітчизники, які отримають позитивні результати тестів, будуть госпіталізовані в місцевих медзакладах, негативні – продовжать карантин", - зазначили в МЗС.

 

Також у міністерстві повідомили, що посольство України в Японії провело опитування усіх українців щодо їхнього бажання бути репатрійованими в Україну.

 

За даними дипустанови, 24 із 25 опитаних українців (з одним встановити зв'язок не вдалось) не висловили наміру повертатися в Україну протягом найближчих днів, а відтак – планують пройти карантин в Японії.

 

"Посольство України в Японії перебуває на зв’язку з громадянами України, які знаходяться на борту лайнера та лікарнях, і підтримує постійний контакт з усіма причетними службами з метою, зокрема, вирішення можливих проблемних питань у наших співвітчизників", - запевнили в МЗС.

Як повідомлялося раніше, на Diamond Princess перебувають 3700 осіб з 56 країн світу, з них 25 – українці. Усі вони є членами екіпажу. На лайнері оголосили карантин. Лайнер стоїть біля порту Йокогама в Японії.

 

10 лютого повідомили, що на лайнері захворіли двоє українців. 

 

Нагадаємо, коронавірус nCoV спалахнув на ринку морепродуктів в Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. 

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.