НОВИНИ

Усі області України готові госпіталізувати хворих на коронавірус – головний санлікар

Мова йде про тих людей, які готові на самоізоляцію і не мають симптомів чи критеріїв для госпіталізації.

Головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявляє, що в кожній області визначили госпітальні бази і бригади екстреної швидкої допомоги на випадок поширення коронавірусу. Про це повідомляє Ляшко на брифінгу 27 лютого

 

"У кожному регіоні визначено на перший етап по 2 госпітальні бази і бригади швидкої екстреної допомоги, які викликатимуться на ці випадки. Ці госпітальні бази мають у себе в структурі облаштовані інфекційні бокси – їх близько 2,5 тисяч. А загалом в інфекційній мережі лікарень близько 12,5 тисяч ліжок. На першому етапі ми говоримо про те, що випадок має бути ізольований".

 

У випадку зростання кількості хворих у МОЗ є перспективні плани перепрофілювання лікарень, коли відділення за відділенням перепрофільовуються і приймають хворих з тією чи іншою інфекцією.

 

За словами Ляшка, така ситуація відбувається в країні щороку, коли є спалахи захворювання на грип. Також головний санлікар розповів, що наразі в МОЗ відпрацьовують питання можливої самоізоляції в  квартирах для хворих з симптомами, як це наразі впровадили в Німеччині.Мова йде про тих людей, які готові на самоізоляцію і не мають симптомів чи критеріїв для госпіталізації.

 

За словами Ляшка, це важливо, бо серед усіх випадків захворювання на коронавірус сьогодні лише до 20%  є тяжкими випадками, а тих випадків, які потребують реанімування, – тільки 3%. Головний санлікар відзначив, що це є невеликою цифрою, тому більшість країн рекомендують самоізоляцію. Наразі опрацьовують усі юридичні нюанси – як люди має не виходити на роботу, хто підпише їй лікарняний, тощо – і теж за потреби запроваджуватимуть таку практику.

 

Головний санлікар також запевнив, що в Україні є тест-системи для перевірки на коронавірус, але вони перебувають у Центрі громадського здоров’я у Києві, а не в регіонах.

 

Він пояснив, що наразі чимало людей хочуть пройти тест на коронавірус, але поки що ці тест-системи використовують лише з діагностичною метою для людей з температурою – зокрема, для тих, які відвідували країни, де був зафіксований спалах коронавірусу.

 

Нагадаємо, коронавірус nCoV спалахнув на ринку морепродуктів в Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. 

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

   

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем.

 

Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали.

 

В українському уряді створили оперативний штаб у зв’язку з коронавірусом. 27 січня МОЗ оприлюднило наказ щодо боротьби з коронавірусом nCoV. 

 

31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 

 

3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.