НОВИНИ

В ООН відреагували на напад на евакуйованих з Уханю

Організація засуджує насильство проти евакуйованих.

ООН засуджує насильство проти евакуйованих з Китаю українців та іноземців та закликає уряд вжити всіх необхідних заходів для гарантування їхньої безпеки. Про це йдеться у заяві ООН в Україні. 

 

"Напад на евакуйованих українських громадян минулої ночі в Полтаві не повинен мати місця в сьогоденній Україні. Ці чоловіки та жінки вже пройшли через травматичний період затяжної ізоляції й заслуговуть на повагу до гідності та безпечне повернення до України", - йдеться у повідомленні. 

 

В ООН додали, що продовжують підтримувати заходи українського уряду щодо посилення готовності та реагування на спалах вірусу COVID-19.

 

"У нашому роздробленому та розділеному світі здоров'я є однією з небагатьох сфер, яка дає змогу країнам можливості працювати разом заради спільної справи. У минулому, в ситуаціях зі спалахами хвороб, страх і недовіра гальмували, а зовсім не допомагали реагувати на загрозу. Тому, зараз - час фактів, а не страху, час раціональності, а не чуток. Це час солідарності, а не стигми", - йдеться у заяві. 

 

Зауважимо: 20 лютого в аеропорту Харкова сів літак з громадянами України, евакуйованими у зв’язку зі спалахом коронавірусу в Китаї. На борту літака – 45 українців, 27 іноземців та члени екіпажу, серед яких три медики. Усі транспортовані до місця обсервації – це медичний центр Національної гвардії України "Нові Санжари" у Полтавській області. Протягом періоду обсервації (14 днів) медики проводитимуть медико-санітарне спостереження як мінімум двічі на день всіх, хто перебуває в ізоляції. У зв'язку з евакуацією між мешканцями Нових Санжар та правоохоронцями відбулися сутички – при тому, що в пасажирів та членів екіпажу авіарейсу з Уханя немає жодних симптомів гострих респіраторних захворювань. Персонал "Нових Санжар" вивезли з об'єкту. У населеному пункті працюватиме оперативний штаб уряду.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.