НОВИНИ

Голова МВФ прокоментувала можливі наслідки для економіки від коронавірусу

Наслідки залежать від тривалості епідемії.

Наслідки для світової економіки від коронавірусу залежать від тривалості епідемії в Китаї та можливого поширення на інші країни. Про це написала директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва в офіційному блозі

 

"Коронавірус є найбільш актуальною невизначеністю для нас, це надзвичайна ситуація у сфері охорони здоров'я глобального масштабу, яку ми не передбачали в січні", - зазначила Георгієва.

 

Вона додала, що негативним наслідком епідемії може стати різке падіння ВВП Китаю у першому кварталі 2020 року, але не дуже серйозне його падіння упродовж року.

 

"Однак тривалі й більш серйозні спалахи призведуть до різкого й затяжного уповільнення економічного зростання в Китаї. Глобальний негативний ефект буде посилений серйознішими перебоями в ланцюгах поставок та більш стійким падінням довіри інвесторів, особливо якщо епідемія пошириться за межі Китаю", - написала глава МВФ.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. 

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.

 

Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

   

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали.

  

31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 

 

3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. Як стало відомо 5 лютого, системи для виявлення коронавірусу прибули на українську митницю.

 

11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву - COVID-19.

 

18 лютого відбудеться евакуація українців з Уханя. Після повернення на них очікує обов’язковий 14-денний карантин. Українцям, які не підпишуть згоду на карантин, відмовлять в евакуації. Попередньо згоду готові підписати 51 людина, серед них – дитина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.