НОВИНИ

Країни ЄврАзЕС дадуть Білорусі $3 млрд в обмін на приватизацію активів вартістю $7,5 млрд

Міністри фінансів країн ЄврАзЕС (Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія і Таджикистан) ухвалили виділити кредит для Білорусії у розмірі $3 млрд з резервного фонду організації, заявив прес-секретар голови російського уряду Дмитро Песков.

«Міністри фінансів країн, які входять до ЄврАзЕС, ухвалили виділити кредит для Білорусії у розмірі $3 млрд на три роки», - сказав він.

Він також пояснив, що в перший рік буде виділено $1,2 млрд з резервного фонду ЄврАзЕС, у другий рік - $ 800 млн і в третій рік - ще мільярд.

За словами міністра фінансів Росії Олексія Кудріна, одна з умов надання кредиту - це приватизація білоруських активів на суму в $7,5 млрд протягом трьох років.

Кредит буде наданий на десять років кількома траншами протягом трьох років за плаваючою ставкою 4,1% річних.

Як повідомлялось, у середині травня президент Білорусі заявив, що Росія готова надати країні кредитну підтримку більше $6 млрд.

Крім того, 31 травня уряд і Національний банк Білорусі направили звернення до МВФ про надання республіці стабілізаційного кредиту.

Нагадаємо, останнім часом Білорусь переживає важку валютну кризу. З початку нинішнього року центробанк країни втратив чверть всіх своїх запасів, намагаючись підтримати курс білоруського рубля.

Для подолання кризи уряд Білорусі домовлявся про позику з Росією розміром у $ 1 млрд. та додатково $ 2 млрд. з антикризового фонду Євразійського економічного співтовариства.

Криза в Білорусі супроводжується безпрецедентним для останніх 10 років стрибком інфляції та панікою на споживчому ринку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.