НОВИНИ

Марк Войджер: Якщо Кремль прагнутиме вийти з Договору про Берингову протоку, то він може вдатися до переслідування кораблів США

Це, найімовірніше, не будуть військові кораблі. Відкритішою і легшою мішенню може стати риболовецький траулер або науково-дослідницьке судно.

Якщо Кремль дотримуватиметься свого наміру вийти з Договору про Берингову протоку, то в майбутньому він може вдатися до переслідування американських кораблів, що перебуватимуть у морських районах, які, на думку Росії, належать до її ексклюзивної економічної зони згідно з правилами розмежування Берингової протоки. Про це на сторінках Тижня пише Марк Войджер, науковий співробітник Центру дипломатії і глобальної взаємодії Пенна Байдена, Вашингтон.

 

«Це, найімовірніше, не будуть військові кораблі, оскільки вони вважаються частинами суверенної території кожної нації й напад на один такий корабель рівнозначний війні. Відкритішою і легшою мішенню може стати риболовецький траулер або науково-дослідницьке судно, які можна прийняти за корабель-розвідник. У такому разі Росія виправдовуватиметься тим, що ці кораблі зайшли до її виключної економічної зони й здійснювали там комерційну діяльність без наявного дозволу», - пояснює він.

 

Войджер зауважує, що щодо суперечливих кордонів у зоні інтенсивного руху, такій як Берингова протока, то неважко уявити ситуацію, за якої Росія намагатиметься відстоювати свої ексклюзивні права над морськими районами, що, на думку США, є американськими згідно з первинним договором. Тоді Вашингтон буде змушений або заново обговорити договір для задоволення російських вимог, на що він навряд чи погодиться, або ж рекомендувати своїм суднам з обережністю перетинати суперечливі райони Росії, що все одно неминуче призведе до інциденту в майбутньому.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.