НОВИНИ

Росіяни продовжують розповідати про привілеї для України у Митному союзі

Росія переконує Україну, що можна одночасно бути членом СОТ і учасником Митного союзу. Про це заявив відповідальний секретар комісії Митного союзу Сергій Глазьєв в ефірі «5 каналу» у п'ятницю.

«Митний союз Росії, Білорусі і Казахстану відповідає всім нормам СОТ, тому Україна може бути одночасно як членом СОТ, так і членом Митного союзу», - заявив Глазьєв.

«Ті правила, за якими створюється Митний союз, повністю відповідають нормам Світової організації торгівлі, тому, коли деякі опоненти говорять нам, що Україна не може приєднатися до Митного союзу, тому що вона член СОТ, а Росія, Білорусія і Казахстан - ні, це не так. Україна як будь-який член СОТ має право приєднатися до будь-якого Митного союзу. І та обставина, що три держави поки не члени СОТ - не є перешкода», - заявив Глазьєв.

«Світова організація торгівлі підтримує створення митних союзів. І я вас запевняю, коли Польща і Угорщина вступали до Євросоюзу, вони до цих пір слухають претензії від США та інших з приводу поліпшення доступу», - розповідає він.

«Тому, коли кажуть, що Україна як суверенна держава не може вступити до Митного союзу з нами, але може вступити в Євросоюз - тут виникає шизофренічна ситуація», - вважає Глазьєв. 

«Якщо Україна вступає в Європейський Союз, вона віддає Брюсселю не лише торгівлю, а й багато інших економічних питань, навіть питання бюджету зараз контролюються в Брюсселі», - зазначив він.

«У Митному союзі Україна, якщо вступить, буде мати право вето, є список чутливих товарів, щодо яких рішення приймаються одноголосно. Кожна держава Митного союзу зберігає свій суверенітет», - підкреслив він.

Нагадаємо, нещодавно президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що Україні належить зробити вибір між створенням зони вільної торгівлі в рамках її євроінтеграції та співпрацею з країнами СНД через Митний союз і єдиний економічний простір.

Тим часом Верховна Рада затвердила, що європейська інтеграція визначається одним з головних зовнішньополітичних пріоритетів нашої держави, і основним першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів та підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.