НОВИНИ

Олексій Гончаренко: Призначення росіянина Толстого віце-президентом ПАРЄ має символічне значення зі знаком мінус

Повернення російської делегації загалом ставить під сумнів легітимність тих рішень, які організація ухвалюватиме далі.

Призначення росіянина Пєтра Толстого віце-президентом ПАРЄ не впливає принципово на порядок денний, але має символічне значення зі знаком мінус. Про це Тижню заявив Олексій Гончаренко, член Постійної делегації, фракція політичної партії «Європейська солідарність».

 

«Нагадаю, що він антисеміт, а його призначення відбулося в день пам’яті жертв Голокосту. Інший Толстой, якого я поважаю, написав твір «Анна Каренина». ПАРЄ, подібно до Анни, розривалася між європейськими цінностями та російськими грошима. І останніми рішеннями фактично вчинила самогубство», - сказав він.

 

Гончаренко зауважив, повернення російської делегації загалом ставить під сумнів легітимність тих рішень, які організація ухвалюватиме далі. Це поглиблює кризу, що розпочалася торік.

 

«На найближчому порядку денному має стояти виключно її розв’язання, яке передбачає справедливі санкції щодо країни-агресора та недопущення спроб повторити такі випадки. Інакше ПАРЄ перетвориться зі «сторожового пса демократії» на «клуб за інтересами». Це ставить під загрозу дотримання прав людини, верховенство права та демократію в усій Європі. Наразі навіть росіяни з усім своїм нахабством не наважилися призначити в делегацію представників з анексованого Криму. Очевидно, це було вже занадто для умовно проросійських депутатів. Тобто «червоні лінії» все ще існують», - сказав він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.