НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Законопрект про землю можуть розглядати кілька місяців - Арахамія

За його словами, "земельної ночі" сьогодні точно не буде.

Верховна Рада 6 лютого точно не працюватиме пізніше 19:30, а на розгляд усіх поправок до законопроекту про обіг земель може піти два або три місяці. Про це у кулуарах парламенту заявив голова фракції ''Слуга народу'' Давид Арахамія.

Результат пошуку зображень за запитом арахамія

 

''Зараз трибуну заблоковано. Фракція ''Батьківщина'' порушила досягнуті домовленості про роботу. Ми хотіли голосувати до кінця, тому я й казав про ''земельну ніч''. Однак інші фракції були проти. Ми пішли їм назустріч і вирішили продовжити засідання тільки до 20:00. Однак фракція ''Батьківщина'' порушила це і заблокувала трибуну'', - заявив він.


Депутати 226 голрсами підтримали продовження засідання до 19:30. За словами Арахамії, парламент вже розпочав розгляд законопроекту про обіг земель і тепер йтиме за нормами регламенту.


''Там 4 тисячі з чимось поправок. Якщо на розгляд кожної витратити 2 хвилини, то потрібно десь 130 робочих годин... Це може зайняти два місяці роботи парламенту, може й три'', - защначив він.


Арахамія наголосив, що ''земельної ночі'' точно не буде і 6 лютого парламент точно завершить роботу о 19:30.

 

Нагадаємо, 13 листопада 2019 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні та за основу законопроект №2178-10  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». 

 

14 листопада Світовий банк привітав ухвалення в першому читанні законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

 

13 січня в аграрному комітеті ВР презентували кінцеву версію законопроекту про ринок землі. Відтак, учасниками ринку можуть бути тільки фізичні особи - громадяни України, юридичні особи, які засновані напряму громадянами України, держава та місцева громада. Допуск іноземців можливий лише після ухвалення такого рішення на референдумі. Водночас, навіть за умови референдуму забороняється купувати землю юрособам, учасниками яких є громадяни держави-агресора. Обмеження для купівлі землі в одні руки встановлено на рівні 10 тисяч гектарів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.