НОВИНИ

У земельній реформі є аспекти, які потрібно впорядкувати – Євросоюз

Мова йде про перевагу для малих фермерів та лад у реєстрах.

Євросоюз підтримує цілі земельної реформи в Україні, однак є низка аспектів, які необхідно правильно впровадити.

 

Про це повідомив голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас на Асамблеї української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС у Києві у четвер, 6 лютого, передає «Інтерфакс-Україна».

 

«Відповідно до підрахунків Світового банку, впровадження реформи може додати від 1 до 1,5% до ВВП України. ЄС підтримує ці цілі відкриття ринків. Але є десятки деталей, десятки речей, які необхідно правильно впровадити», - сказав він.

 

Насамперед мова йде про забезпечення переваги малим фермерам.

 

«Перше: впровадження цієї реформи має дати перевагу малим фермерам, тим людям, які живуть і працюють на землі, які обробляють землю. Мають бути забезпечені відповідні застороги для того, щоб інтереси малих фермерів взяли до уваги», - сказав Маасікас.

 

Другим важливим аспектом є наведення ладу в реєстрах.

 

«Все, що стосується геокадастру і всіх пов'язаних із ним питань – це теж та сфера, де ЄС надає свою підтримку, зокрема фінансову. Весь комплекс цих питань треба привести до ладу. Необхідно забезпечити правову визначеність, щоб люди чітко знали, що і яку земельну ділянку вони купують або продають», - додав Маасікас.

 

Зауважимо: 6 лютого парламент розглядає законопроект про ринок землі у другому читанні.

 

Нагадаємо, 13 січня в аграрному комітеті ВР презентували кінцеву версію законопроекту про ринок землі. Відтак, учасниками ринку можуть бути тільки фізичні особи - громадяни України, юридичні особи, які засновані напряму громадянами України, держава та місцева громада. Допуск іноземців можливий лише після ухвалення такого рішення на референдумі. Водночас, навіть за умови референдуму забороняється купувати землю юрособам, учасниками яких є громадяни держави-агресора. Обмеження для купівлі землі в одні руки встановлено на рівні 10 тисяч гектарів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.