НОВИНИ

Литовська розвідка викрила схему вербування туристів російськими спецслужбами

Росія зробила безкоштовні візи для туристів з Литви та 52 інших країн.

Росія використовує безкоштовні візи в Калінінград та Санкт-Петербург для вербування туристів з Литви. Про це 4 лютого повідомляє Lietuvos visuomeninis transliuotojas із посиланням  повідомлення литовської розвідки.

 

Видання нагадує, що у 2019 уряд Росії запровадив безкоштовні онлайн-візи для туристів з Литви та 52 інших країн для того, щоб відвідати Калінінград та Санкт-Петербург.

 

Литовська розвідка пояснює, що це полегшує поїздки для литовців, але також створює ризики для національної безпеки.

 

"Спрощення візового режиму і, як наслідок, збільшення кількості іноземців, які подорожують в Росію, особливо вигідні російським спецслужбам. Вони систематично шукають іноземців, здатних надавати розвіддані про інші країни або виконувати інші завдання", - застерігають у документі від Державного відділу безпеки Литви.

 

Зазначається, що більшість випадків російського шпигунства, виявлених за останні роки в Литві, Латвії та Естонії, стосувалися жителів Балтії, завербованих в Росії.


Нагадаємо, що 24 січня у Болгарії викрили двох російських шпигунів. Їх підозрюють у тому, що вони збирали інформацію про державну таємницю, щоб передати її Російській Федерації. Обидва мають дипломатичний імунітет, тому розслідування призупинили.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.