НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Заступник голови ДБР Бабіков торік вимагав покарання для слідчих у справах Майдану – документ

Відповідні документи опубліковані адвокатом Януковича Віталієм Сердюком.
Державне бюро розслідувань 2019 року почало кримінальне провадження проти слідчих Генпрокуратури у справах Майдану за заявою Олександра Бабікова, тогочасного адвоката екс-президента Віктора Януковича, який зараз обіймає посаду першого заступника голови ДБР. Це випливає з документів, оприлюднених адвокатом Януковича Віталієм Сердюком у Facebook 8 липня 2019 року.
 

«Нарешті ми домоглися рішення про початок розслідування і передачу до Держбюро розслідувань кримінального провадження щодо слідчих ГПУ, які впродовж двох років перешкоджали збору доказів за фактами замахів на Віктора Януковича та працівників Державної служби охорони у 2014 році. Щодо них відкрито кримінальне провадження №42019000000000940 за ч. 2 ст. 397 і ч 3 ст. 382 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність захисника службовою особою з використанням службового становища та умисне невиконання службового рішення посадовцем, який займає відповідальну посаду – ред.)» – написав на своїй сторінці Сердюк.
 

Він додав фотографії відповіді, яку отримав від Генеральної прокуратури і з якої випливає, що провадження проти слідчих у справах Майдану відкрили за заявою нинішнього заступника директора ДБР Олександра Бабікова. У «шапці» документа зазначене саме прізвище Бабікова, а відповідь заступника генпрокурора Юрія Столярчука починається словами: «Вашу скаргу від 21.05.2019 на протиправну бездіяльність та незаконні рішення службових осіб Генеральної прокуратури України, у якій ви просите уповноважену особу ГПУ винести рішення… про направлення кримінального провадження за підслідністю до ДБР…. розглянуто». 
 
З документа випливає, що йдеться про прокурора Сергія Атаманчука з Управління спецрозслідувань ГПУ, який нібито із запізненням вніс інформацію про кримінальне провадження щодо нібито замаху на життя Януковича до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
 
Водночас, під час прес-конференції 28 січня перший заступник голови ДБР Олександр Бабіков на запитання журналіста Тижня.ua заперечував, що звертався до Держбюро розслідувань з вимогами почати будь-які кримінальні провадження проти слідчих Майдану під час своєї роботи в адвокатському об’єднанні, яке захищало інтереси екс-президента Януковича в судах. Також Бабіков заперечував, що є адвокатом Віктора Януковича. Свої скарги в суди в інтересах екс-президента він пояснив тим, що виконував «технічну роботу» в адвокатському об’єднанні. А присутність в судах – тим, що був «молодим адвокатом, якому був потрібен досвід». Того ж дня українські ЗМІ опублікували ордер від 2017 року, яким пана Бабікова уповноважували на представництво інтересів Януковича в судах та правоохоронних органах.

Нагадаємо, колишній очільник Управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк в інтерв’ю Тижню.ua заявляв, що «немає об’єктивних підтверджень замаху на Віктора Януковича».
 
Як відомо, 20 січня Бабіков був призначений першим заступником очільниці Держбюро розслідувань Ірини Венедіктової.
 
У заяві ГО "Родина героїв Небесної Сотні" йдеться, що, за словами Венедіктової, конкурсна комісія не виявила у Бабікова конфлікту інтересів. Водночас адвокатка Євгенія Закревська поширила документи, які підверджують, що Бабіков справді був адвокатом президента-утікача.
 
Своєю чергою, у відеозверненні очільниця ДБР назвала відповідну інформацію "маніпуляцією". Крім того, вона підкреслила, що "вбачає прямий зв'язок між активізацією розслідування резонансних справ проти зловживань високопосадовців та інформаційною атакою, яка за останні декілька днів активно спрямована на дискредитацію кадрових призначень керівництва ДБР, що пройшли конкурс за участі міжнародних спостерігачів і відповідно до законодавства України".
 
Як повідомлялося, у ДБР створили підрозділ із розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності. Генпрокуратура передала до ДБР понад 20 проваджень. Вони стосуються убивств силовиків, злочинної організації Віктора Януковича й так званих суддів Майдану. Станом на кінець січня там працювало понад 30 слідчих.
 
24 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський підписав зміни до закону про ДБР, яким передбачається переведення до ДБР слідчих і прокурорів, які розслідували в ГПУ справи Майдану.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.