НОВИНИ

Україна та Туреччина узгодили понад 95% положень угоди про ЗВТ

Товарообіг між Україною та Туреччиною становить понад 4 млрд доларів

Україна та Туреччина узгодили понад 95% положень угоди про зону вільної торгівлі. Про це заявив посол України в Туреччині Андрій Сибіга в інтерв'ю "Укрінформу".

 

За його словами, за останні три роки країни вийшли на зростання взаємного товарообігу.

 

"На сьогодні цифра становить понад 4 млрд доларів США і, якщо порівнювати із позаминулим роком, у 2019-му ми мали зростання понад 9%. Це вже стійка тенденція. Але єдиним стримуючим фактором для переходу на вищий рівень та інші цифри є відсутність Угоди про ЗВТ. Переконаний, що на макрорівні вона вигідна як для української, так і для турецької сторін, оскільки наші країни мають достатньо розвинуті промисловість і сільське господарство", - зазначив посол.

 

Сибіга нагадав, що 20 січня в Анкарі відбувся черговий раунд переговорів щодо угоди про ЗВТ.

 

"За результатами нового раунду переговорів можу говорити про стриманий оптимізм. Просуваємося вперед з метою фіналізації цієї угоди - з врахуванням інтересів обох сторін, перебуваємо в постійному діалозі... Наразі понад 95% положень угоди узгоджено, експерти працюють. Кожна зі сторін налаштована на те, щоб угода була саме в тому форматі, який визначено", - підкреслив дипломат.

 

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.