НОВИНИ

Заступник голови ДБР заявив, що не матиме стосунку до розслідувань справ Майдану

За словами Бабікова, він начебто просив очільницю Державного бюро розслідувань, щоб пов’язані з цими справами документи не потрапляли до нього.

Перший заступник тимчасової виконувачки обов’язків голови Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков переконує, що не матиме доступу до розслідування справ Майдану. Про це він заявив під час брифінгу в ДБР 28 січня, передає кореспондент Тижня.

 

«Коли мене призначали, на виконання закону про запобігання корупції я підготував рапорт в перший день роботу, в якому проінформував директора ДБР про кримінальні провадження, в яких я був свідком, представником потерпілих, потерпілим, захисником обвинувачених, подавав ті чи інші заяви тощо. Загалом все, що мені було відомо – про все це я написав у своєму рапорті», – заявив Бабіков.

 

Він також додав, що проінформував т.в.о. директора ДБР Ірину Венедіктову про справи, пов’язані з адвокатським об’єднанням, яке захищало Віктора Януковича в судах.

 

«Також аби уникнути конфлікту інтересів я проінформував директора ДБР про роботу в адвокатському об’єднанні, яке захищало інтереси Януковича. Тому будь-які провадження, листування, інші документи у розслідуваннях щодо Майдану, де адвокати цього об’єднання здійснюють захист або заявляли про здійснення злочинів (наприклад про порушення прав Віктора Януковича – авт.) – я просив голову ДБР, аби документи, пов’язані з цими справами, не потрапляли до мене. Я це зробив, аби уникнути конфлікту інтересів. Це наразі єдиний можливий захист від такого конфлікту. Також я звернувся до НАЗК з листом, у якому просив роз’яснити мені, яких заходів можна вжити додатково, аби такий конфлікт інтересів усунути», – заявив Бабіков.

 

Зауважимо, що під час цього брифінгу Бабіков також заявив, що ніколи не був адвокатом екс-президента України Віктора Януковича.

 

Нагадаємо, 20 січня Бабіков був призначений першим заступником очільниці Держбюро розслідувань Ірини Венедіктової.

 

У заяві ГО "Родина героїв Небесної Сотні" йдеться, що, за словами Венедіктової, конкурсна комісія не виявила у Бабікова конфлікту інтересів.

 

"Конкурсна комісія, якій окремо ставили питання, наявність у Бабікова конфлікту інтересів в зв'язку із його діяльністю як адвоката не виявила. Мовляв, Бабіков не є особистим адвокатом Януковича, а лише знайомився із матеріалами цієї справи. Не виявив жодних перешкод для цієї посади Бабіковим і поліграф", – сказано в повідомленні.

 

Водночас адвокатка Євгенія Закревська поширила документи, які підверджують, що Бабіков дійсно був адвокатом президента-утікача.

 

Своєю чергою, у відеозверненні очільниця ДБР назвала відповідну інформацію "маніпуляцією".

 

"Щодо маніпуляції "заступник голови ДБР, адвокат Януковича, буде розслідувати справи Майдану". Я неодноразово наголошувала і повторюю ще раз, щоб спільнота була впевнена в неупередженності. Підрозділ по справах Майдану підпорядкований виключно директору ДБР, обов'язки якого на сьогоднішній день виконую я. Вжито всіх передбачених законом заходів, спрямованих на недопущення конфлікту інтересів", - сказала Венедіктова.

 

Крім того, вона підкреслила, що "вбачає прямий зв'язок між активізацією розслідування резонансних справ проти зловживань високопосадовців та інформаційною атакою, яка за останні декілька днів активно спрямована на дискредитацію кадрових призначень керівництва ДБР, що пройшли конкурс за участі міжнародних спостерігачів і відповідно до законодавства України".

 

Як повідомлялося, у ДБР створили підрозділ з розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності. Генпрокуратура передала до ДБР понад 20 проваджень. Вони стосуються убивств силовиків, злочинної організації Віктора Януковича й так званих суддів Майдану. 

  

Відділ ДБР у справах Майдану тимчасово очолив Павло Нікульніков. Загалом у відділі працюють 13 слідчих.

 

24 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський підписав зміни до закону про ДБР, яким передбачається переведення до ДБР слідчих і прокурорів, які розслідували в ГПУ справи Майдану.

 

2 січня керівником відділу з розслідування справ Майдану у ДБР було призначено Олександра Буряка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.