НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Заступник голови ДБР Бабіков переконує, що не був адвокатом Януковича

За його словами, у жодному провадженні, де фігурує президент-утікач, він не здійснював його захист.

Перший заступник тимчасово виконуючої обов’язки голови Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков переконує, що ніколи не був адвокатом екс-президента України Віктора Януковича. Про це він заявив під час брифінгу, який відбувся у ДБР 28 січня, повідомляє кореспондент Тижня.

 

«У жодному провадженні, де фігурує Віктор Янукович, я не здійснював його захист. Так, у документах може фігурувати моє прізвище. Адже я працював в адвокатському об’єднанні, яке здійснює його захист. Й іноді виникає технічна необхідність підписати документи адвокату, який фактично знаходиться в адвокатському об’єднанні», – заявив Бабіков і додав, що наразі він припинив співпрацю з адвокатським об’єднанням, яке захищало Януковича в судах, а також припинив адвокатську діяльність.

 

Коментуючи слова прокурора Олексія Донського, який минулого тижня заявив, що перетинався з Бабіковим у судах, перший заступник т.в.о. голови ДБР зазначив, що не знайомий з таким прокурором.

 

На уточнююче питання журналістів щодо судових ухвал, в яких пан Бабіков фігурує як «захисник» Віктора Януковича і з яких випливає, що він ходив у суди, перший заступник очільника ДБР заявив, що «був молодим адвокатом, якому був треба досвід».

 

«Я був молодим адвокатом. І адвокат Біленко запросив мене до суду, як молодого адвоката, аби я мав змогу отримати досвід і побачити, як відбувається такий судовий процес. Бо інакше б слідчий суддя не допустив. Це нормальна юридична практика, коли молодих адвокатів беруть більш досвідчені, ведуть із собою процес і оформляють документи на представництво інтересів тієї особи, щодо якої розглядається провадження», – заявив Бабіков.

 

Відповідаючи на питання журналістів, щодо можливого впливу на слідчих, які будуть розслідувати справи Майдану, Бабіков заявив, що не має повноважень давати слідчим жодних вказівок.

 

«Відповідно до законодавства України заступники, перший заступник і директор ДБР не є керівниками слідчого органу. Ми не маємо стосунків до проваджень, які розслідують слідчі ДБР. Ми не маємо повноважень давати вказівки. Це можуть робити лише керівники управлінь і відділів», – зазначив Бабіков.

 

Нагадаємо, 20 січня Бабіков був призначений першим заступником очільниці Держбюро розслідувань Ірини Венедіктової.

 

У заяві ГО "Родина героїв Небесної Сотні" йдеться, що, за словами Венедіктової, конкурсна комісія не виявила у Бабікова конфлікту інтересів.

 

"Конкурсна комісія, якій окремо ставили питання, наявність у Бабікова конфлікту інтересів в зв'язку із його діяльністю як адвоката не виявила. Мовляв, Бабіков не є особистим адвокатом Януковича, а лише знайомився із матеріалами цієї справи. Не виявив жодних перешкод для цієї посади Бабіковим і поліграф", – сказано в повідомленні.

 

Водночас адвокатка Євгенія Закревська поширила документи, які підверджують, що Бабіков дійсно був адвокатом президента-утікача.

 

Своєю чергою, у відеозверненні очільниця ДБР назвала відповідну інформацію "маніпуляцією".

 

"Щодо маніпуляції "заступник голови ДБР, адвокат Януковича, буде розслідувати справи Майдану". Я неодноразово наголошувала і повторюю ще раз, щоб спільнота була впевнена в неупередженності. Підрозділ по справах Майдану підпорядкований виключно директору ДБР, обов'язки якого на сьогоднішній день виконую я. Вжито всіх передбачених законом заходів, спрямованих на недопущення конфлікту інтересів", - сказала Венедіктова.

 

Крім того, вона підкреслила, що "вбачає прямий зв'язок між активізацією розслідування резонансних справ проти зловживань високопосадовців та інформаційною атакою, яка за останні декілька днів активно спрямована на дискредитацію кадрових призначень керівництва ДБР, що пройшли конкурс за участі міжнародних спостерігачів і відповідно до законодавства України".

 

Як повідомлялося, у ДБР створили підрозділ з розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності. Генпрокуратура передала до ДБР понад 20 проваджень. Вони стосуються убивств силовиків, злочинної організації Віктора Януковича й так званих суддів Майдану. 

  

Відділ ДБР у справах Майдану тимчасово очолив Павло Нікульніков. Загалом у відділі працюють 13 слідчих.

 

24 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський підписав зміни до закону про ДБР, яким передбачається переведення до ДБР слідчих і прокурорів, які розслідували в ГПУ справи Майдану.

 

2 січня керівником відділу з розслідування справ Майдану у ДБР було призначено Олександра Буряка. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.