НОВИНИ

МОЗ оприлюднило наказ щодо протидії коронавірусу

Станом на 27 січня померла 81 людина.

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило наказ від 24 січня щодо боротьби з виявленим в китайському місті Ухань коронавірусом nCoV. Про це повідомляється на сайті МОЗ.

 

Зокрема, у випадку виявлення особи, що відповідає визначенню випадку 2019-nCoV, необхідно забезпечити її ізоляцію і госпіталізацію в інфекційний стаціонар з дотриманням вимог протиепідемічного режиму та проінформувати Центр громадського здоров'я про цей випадок.

 

Також, структурні підрозділи мають провести додаткові навчання медперсоналу щодо дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки та біологічного захисту.

 

Крім того, керівникам Київського міського та обласних лабораторних центрів МОЗ та на відповідних видах транспорту необхідно провести додатковий інструктаж членів екіпажів літаків, морських та річкових суден, поїзних бригад щодо виявлення та профілактики захворювання, вірогідно викликаного вірусом. Відповідно до компетенції потрібно вжити заходів.

 

Як повідомлялося, станом на 27 січня від коронавірусу померла 81 людина.

 

Нагадаємо, коронавірус nCoV спалахнув на базарі морепродуктів в Ухані (адміністративний центр провінції Хубей). Ринок було закрито з 1 січня. 

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини.

 

Випадки захворювання було зареєстровано в Таїланді, Тайвані, Японії, США та Південній Кореї. В Україні наразі немає жодного зафіксованого випадку подібного захворювання.

 

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей.

  

Міністерство охорони здоров’я України офіційно повідомило Держприкордонслужбу про ситуацію з новим коронавірусом.

  

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем.

 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) поки не рекомендує жодних заборон на пересування людей чи переміщення товарів між кордонами через коронавірус.

 

Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали.

 

В українському уряді створили оперативний штаб у зв’язку з коронавірусом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.