НОВИНИ

"Орвелівські антиутопії". В'ятрович розкритикував законопроект про дезінформацію

Нардеп вважає, що проект закону "протягує в Україну "русский мир".

Нардеп, колишній директор Інституту нацпам'яті Володимир В'ятрович заявив, що проект закону про дезінформацію "протягує в Україну "русский мир". Про це він написав у Facebook

 

 

"Документ містить загрози, співмірні із диктаторськими законами 16 січня 2014 року, не залишаючи місця для свободи слова. І журналістів, і навіть кожну людину зможуть кидати у в’язницю за поширення інформації, що не сподобається владі", - заявив В'ятрович.

 

Він зазначив, що будь-яку інформацію "легко оголосити "неповною" і кваліфікувати як дезінформацію". якщо це буде потрібно владі. 

 

Також нардеп додає, що законом запроваджується посада Уповноваженого з питань інформації, якого призначає уряд і який безпосередньо або через адміністративний суд Києва боротиметься із "дезінформацією".

 

"Автори законопроєкту не жартують, а цілком серйозно хочуть ухвалити у Верховній Раді ці Орвелівські антиутопії", - пише В'ятрович. 

 

Нагадаємо, 8 листопада президент Володимир Зеленський видав указ, згідно з яким доручив Кабінету Міністрів до кінця 2019 року розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкти щодо врегулювання діяльності медіа в Україні. У Мінкульті заявили, що більшість норм закону щодо врегулювання діяльності ЗМІ в Україні діятимуть лише під час війни в Україні. 

 
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.