НОВИНИ

Віртуальний реверс газу запрацював між Україною та Польщею

Це дасть змогу знизити витрати на прокачку газу

Запрацювала угода між операторами газотранспортних систем України та Польщі, яка дозволила розпочати віртуальний реверс газу. Про це 24 січня повідомив генеральний директор "Оператора ГТС України" Сергій Макогон на своїй сторінці у Facebook.

 

За його словами, уже почалися поставки газу з Польщі через газовимірювальну станцію Дроздовичі.

 

"Скажімо, якщо є заявка на транзит газу з РФ до Польщі в обсязі 9 млн куб. м на добу і в цю ж добу є заявка на імпорт газу з Польщі в обсязі 2 млн куб. м, то фактично транспортується через кордон лише 7 млн куб м (9-2)", - написав генеральний директор "Оператора ГТС України".

 

 

Раніше не можна було робити такі операції через транзитний контракт "Газпромом", тому Україна була фізично змушена вивозити всі обсяги газу в Польщу через Дроздовичі та завозити потрібні обсяги через пункт Германовичі. Це вимагало витрат на прокачування газу, а обсяги поставок були обмежені технічними можливостями трубопроводу Германовичі.

 

"Зараз таких обмежень немає, і ми можемо шляхом віртуального реверсу імпортувати весь обсяг газу, який фізично йде з України в Польщу (зараз це 9 млн куб. м в добу, в минулому році середній транзит в Польщі був 12 млн куб. м)", - зазначив Макогон.

 

Макогон пояснив, що імпорт з Польщі включає в себе імпорт газу з польського LNG терміналу. Таким чином, вже зараз комерційно Україна може імпортувати шляхом віртуального реверсу до 9 млн куб м на добу або 3,3 млрд куб. м газу з польського терміналу. За його словами, фізично українська ГТС готова приймати з Польщі до 6,6 млрд куб. м на рік, але поки Польща, до завершення низки робіт у польській ГТС, може поставляти фізично тільки близько 2 млрд куб. м.

 

"Очікуємо, що найближчим часом віртуальний реверс відкриється і в Словаччині, і в Угорщині. Оператори цих країн працюють над цим завданням. З нашого боку ми вже готові", - повідомив Сергій Макогон.

 

Нагадаємо,  що Україна підписала контракт на транзит газу з РФ до Європи на п’ять років. Мінімально гарантована прокачка, за словами Зеленського, становить 65 мільярдів кубометрів газу в перший рік і по 40 мільярдів у наступні чотири.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.