НОВИНИ

Британський професор: Україна не має вдаватися до військового рішення або наступу на Донбасі

Водночас, якщо Україна занадто розслабиться, то матиме приховану експансію.

Україна не має вдаватися до військового рішення або наступу на Донбасі, адже президент Росії Владімір Путін не дозволить перемогти своїх сепаратистів. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив професор військових наук Королівського коледжу (Лондон) Лоуренс Фрідман.

 

«Я не думаю, що з боку України має бути воєнний наступ. Ми знаємо, що трапилося минулого разу. Не думаю, що Путін дозволить перемогти своїх сепаратистів. Він уже запобіг цьому у 2014-му. Можу припустити, що Путін чи його наступник у якийсь момент будуть готові пожертвувати й зрадити їх. Але то було б рішення Росії. Тому я виключаю для України варіант військового рішення або наступу. Звичайно, він є, але дуже небезпечний. Адже Путіну буде важко не втрутитися від їхнього імені (бойовиків «ДНР/ЛНР». — Ред.)», — сказав він.

 

Водночас, зауважує Фрідман, якщо Україна занадто розслабиться, то матиме приховану експансію. Росіяни почнуть зондувати ґрунт. І якщо у країни не буде передових сил на позиціях, то їй нічого не вдасться.

 

Професор висловив побоювання, що українці так чи інакше прив’язані до наявної стратегії. Водночас він назвав ситуацію патовою.

 

«Це патова ситуація. Конфлікт не заморожений. І мені важко побачити якісь дипломатичні важелі для його припинення. Є обмежені поступки, на які може піти Україна. Наприклад, дотримуватися мінських домовленостей. Але для цього Росія має погодитися на вибори, що покажуть рух її людей, вона повинна забрати свої війська з Донбасу тощо. Важко уявити, як це все відбуватиметься. Крім того, у вас усе ще залишатиметься Крим, проблему якого вирішити ще важче. Ситуація, у якій нині опинилася Україна, неідеальна, але, гадаю, ви впораєтеся. Була ще думка про нову захопливу стратегію десь «за рогом», але я її не бачу. Так само я не бачу нічого поганого в намаганні полегшити відносини з Росією, щоб Путіну було важче тиснути на Україну. Але не варто бути наївними щодо цього», — сказав він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.