НОВИНИ

Окупанти відмовляють у проїзді СММ ОБСЄ через блокпости

Вороги посилаються на «міркування безпеки» та «проведення інженерних робіт у районі».

Окупанти продовжують обмежувати роботу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі, відмовляючи в проїзді через низку блокпостів. Про це повідомляється у звіті СММ ОБСЄ за середу, 22 січня.

 

Як зазначається, у двох випадках на блокпості збройних формувань приблизно за три кілометри на північ від Петрівського озброєний член ЗФ не пропустив патруль на південь до населеного пункту, посилаючись на «міркування безпеки».

 

На блокпості на північ від Заїченка двоє озброєних членів ЗФ знову не пропустили  патруль проїхати у напрямку Пікуз та Саханки, пояснюючи це «проведенням у районі робіт із розмінування» та «міркуваннями безпеки СММ». Так само, посилаючись на «проведення комплексу спецзаходів у районі», троє озброєних членів ЗФ не пропустили патруль у напрямку Новоазовська та Сєдового на блокпості на північ від Новоазовська.

 

При цьому, в обох випадках під час перебування на блокпостах спостерігачі бачили, що через нього вільно проїжджали автомобілі.

 

На блокпості біля Соснівського член ЗФ відмовив патрулю у проїзді до населеного пункту з огляду на «безпосередню близькість населеного пункту до лінії зіткнення». На блокпості біля Приморського озброєний член ЗФ вкотре відмовив патрулю у проїзді до Набережного через «проведення інженерних робіт у районі».

 

Як повідомляє українська сторона СЦКК у Facebook, через блокпости біля Заїченка, Соснівського, Новоазовська та Приморського здійснюється проїзд у район, де за Меморандумом про виконання положень Протоколу за підсумками консультацій Тристоронньої контактної групи від 19 вересня 2014 року заборонено розміщувати важке озброєння і військову техніку.

 

«Обмеження свободи пересування патрулів Місії у зазначений район можуть мати за мету приховати заборонену діяльність збройних формувань Російської Федерації, зосередження, пересування або підготовку військ», - йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, окупанти обмежують свободу пересування СММ ОБСЄ вже не вперше: зокрема, 18 січня в пункті пропуску на кордоні поблизу Вознесенівки член ЗФ сказав патрулю Місії залишити цей район.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.